Дитина і комп'ютер.

Батькам

5 простих правил онлайн-безпеки

  1. Підвищуйте власну комп’ютерну та інтернет-обізнаність.Щоб убезпечити свою дитину у Мережі Ви маєте знати про інтернет, принаймні, не менше за неї.
  2. Станьте для дитини порадником. Опановуйте інтернет разом.Повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас.Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому перш ніж завантажувати, копіювати чи встановлювати будь-що з інтернету, дитина має порадитися з Вами. Навчіть перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
  3. Станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах, або попросіть близьких знайомих зробити це.Якщо Ваша дитина не бажає підтверджувати дружбу з Вами, попросіть Ваших друзів молодшого віку подружитися з нею у соціальних мережах. Ви завжди маєте знати, чим займається та з ким спілкується Ваша дитина у Мережі.
  4. Встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль». Регулярно оновлюйте антивірус.
  5. Створіть територію безпечного інтернету. Використовуйте поновлюваний перелік безпечних для дитини сайтів.
    Запропонуйте дітям пізнавальні, цікаві та захоплюючі інтернет-ресурси. Щоб захистити дітей від ризиків віртуального світу,використовуйте поновлюваний список рекомендованих сайтів для дітей.

Навчіть дитину правилам безпечної роботи у Мережі:

  1. Роз’ясніть дитині важливість захисту своєї та чужої конфіденційної інформації:
    • не можна викладати в інтернет інформацію про сім’ю та її фінансові справи,адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані;
    • нікому,крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращім друзям).
  2. Навчіть дітей поводитися в інтернет так само, як у реальному житті.У Всесвітній Мережі дитина має поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону. Поясніть дітям, що в інтернеті також слід із повагою ставитися до людей та їх авторських прав. Незаконне копіювання та розповсюдження матеріалів, що є чиєюсь власністю, вважається крадіжкою.
  3. Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого.Навчіть дитину не надто довіряти незнайомим людям у Мережі. Дитина повинна знати, що не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.
  4. Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей.Завжди потрібно з’ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі. Якщо така інформація не очевидна для дитини, вона має звертатися за порадою до Вас. Допомагайте дітям розібратися, скільки насправді коштують такі SMS-послуги та чи дійсно необхідно їх надсилати.
  5. Питати поради можна і потрібно.
    Повідомте дитині, що вона може звернутися до вас у будь-якій ситуації, яка її турбує. Якщо в інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось незрозуміло, хвилює чи загрожує, завжди необхідно звертатися за допомогою до батьків. Інформація та послуги в інтернеті не завжди безпечні, тому раніше, ніж завантажувати, встановлювати або зберігати будь-що з інтернету, треба отримати дозвіл батьків. Навчіть дитину перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.

Інтернет-залежність: боремося чи піддаємося?

Сьогодні наша реальність така: дитина сидить з ноутбуком на підлозі, жадібно намагається пройти онлайн-гру і збити нарешті настирливий корабель противника! На вітання він відповідає кивком голови, недбалим махом руки і швидкою відповіддю «мама-не-заважай-мені-я-дуже-зайнятий!». Все, що залишається робити батькам — задуматися, спробувати змінити ситуацію і безнадійно зайти в глухий кут.
Якщо вашому «Інтернет-шпигунові» від 11 — 17 років, і він тривалий час (більше 2-х годин дня) сидить біля комп’ютера, тоді вам варто уважніше ознайомитися як з фізичними, так і психологічними симптомами Інтернет-залежності.
Фізичні симптоми визначити більш реально, ніж психологічні. У зв’язку з цим ми перераховуємо найбільш поширені:
— біль у зап’ястях
— сухість в очах
— порушення сну
— головний біль
— біль у спині
— нерегулярне харчування
— порушення сну
Наявність декількох характеристик у вашої дитини вже говорить про те, що він проводить необмежений час за ноутбуком. Щоб зберегти здоров’я вашого чада, потрібно діяти і шукати альтернативу!
Шукаємо виходи з ситуації, що склалася:
— Обмежте час користування Інтернетом до 30 хвилин на день. Натомість купіть квитки в кіно для дитини та її друзів. Повірте, всі будуть тільки щасливі!
— Використовуйте час, проведений в Інтернеті з користю. Наприклад: попросіть дитину пограти в суперцікаву гру завтра, а сьогодні подивитися онлайн-трансляцію з Парижу. Познайомте його з Ейфелевою вежею, Тріумфальною аркою і Лувром.
— Не лінуйтеся, не здавайтеся і будьте хитрими. Попросіть про допомогу: наприклад, вам дуже потрібно дізнатися ім’я кота з твору Булгакова «Майстер і Маргарита». Проінструктуйте, підкажіть, що спочатку потрібно зайти в пошукову систему, далі ввести ім’я твору і почати пошуки. Діти люблять допомагати і відчувати те, що вони потрібні.
Ваше основне завдання: не лякати дитину Інтернет-залежністю, а шукати альтернативні рішення. Впевнені, що у вас все вийде. Головне — не здаватися і не піддаватися!

Як убезпечити свою дитину в Інтернеті: технічні засоби

Дуже просте правило — навчити чомусь можна лише тоді, коли ти сам розумієшся у питанні. Так, відсутність комп’ютерної обізнаності у батьків у більшості випадків є основною причиною зниження онлайн-безпеки дітей.
Безпека вашої дитини в Інтернеті починається саме з вас. Адже від вашої обізнаності й комп’ютерної грамотності, у першу чергу, залежить, наскільки безпечним для дитини буде віртуальний світ. Що треба робити?
— Слідкуйте, аби на комп’ютері не було небажаної для дитини інформації.
— Регулярно переглядайте електронну скриньку, не залишайте у відкритому доступі документи й файли «для дорослих».
— Налаштуйте запаролений вхід до комп’ютера для різних користувачів.
— Очищуйте історію браузера від слідів перебування на небажаних для дитини сайтах; своєчасно видаляйте матеріали небажаного змісту, аби виключити можливість їх перегляду неповнолітніми.
— Перевіряйте історію браузера, щоб розуміти, якими сайтами та сервісами користається дитина.
— Не забувайте про те, що заборонені ресурси можуть завантажуватися автоматично під час відвідування сайтів з контентом, який не містить небезпеки для дітей. Тож не варто одразу сварити дитину за відвідування сайтів із небажаним контентом — вона могла бути абсолютно до цього не причетною.
Необхідно також навчитися правильно підбирати програмне забезпечення для захисту дитини від інформаційних загроз.
Антивіруси. Антивірусне програмне забезпечення захищає комп’ютер від шкідливих програм, діяльності хакерів, спаму, шпигунського ПЗ і т.д. Важливо: антивіруси потрібно регулярно оновлювати, аби забезпечити максимальний захист.
Приклади антивірусів:
— Kaspersky Internet Security. Окрім основних функцій захисту, надає можливість створити окремий профіль для дитини з бажаними параметрами та обмеженнями.
— Panda Internet Security 2009. Запобігає доступу до небажаного контенту в Інтернеті.
— ESET Smarty Security 4. Дає можливість налагодити персональний брандмауер.
Батьківський контроль для ПК. Такі програми працюють за принципом «чорного» або «білого» списків. Хоча «чорні списки» постійно оновлюються, проте далеко не завжди небажані сайти вчасно відстежуються. «Білі списки» включають сайти, рекомендовані для дітей, в чому й полягає їхня перевага.
Також варто взяти до уваги безпечні для дітей пошукові системи: gogul.tvsearch.icensor.ru,quinturakids.com
Користуючись наведеними вище порадами, ви зможете бути спокійними за вашу дитину — користування Інтернету буде не лише цікавим і корисним, але й безпечним.
«Батьківський контроль»    для смартфону
       Відтепер Ви можете бути спокійні за безпеку своєї дитини, коли вона користується інтернет-послугами «Київстар» з мобільного телефону. Завдяки послузі «Батьківський контроль» Ви захистите своїх дітей від інтернет-сайтів, що пропагують жорстокість, насилля, порнографію та розповсюджують інший негативний контент. «Батьківський контроль» можна застосовувати при використанні GPRS та WAP-доступу до інтернету з мобільного телефону.
Нова соціальна послуга «Київстар» відкриває доступ тільки до обмеженого переліку безпечних та корисних сайтів для дітей, схвалених експертами з Інституту психології ім. Г. Костюка НАПН України. Редагувати список сайтів мають можливість тільки експерти компанії. Переходи по зовнішнім посиланням, окрім безпечного списку сайтів, заблоковані.

Умови надання послуги

Щоб встановити послугу, необхідно набрати на мобільному телефоні дитини USSD-запит *100*5*1*ХХХХ#, де ХХХХ — пароль (довільний чотиризначний номер, який містить лише цифри від 0 до 9), та натиснути кнопку виклику.
Підключення послуги можливе, якщо на рахунку є щонайменше 0,01 грн.
Підтвердження активації надійде протягом доби у вигляді SMS з текстом про те, що послуга «Батьківський контроль» підключена.
Перевірити активацію послуги можна, використовуючи запит *100*5*3#.
У роумінгу «Батьківський контроль» надається на тих же умовах, що і в мережі «Київстар».

Відключення послуги

Для відключення послуги наберіть *100*5*2* ХХХХ# де ХХХХ — пароль, який використовувався для підключення послуги) та натисніть кнопку виклику. Послуга буде відключена протягом доби.
Якщо Ви забули пароль, тоді для відключення послуги необхідно звернутися в центр обслуговування абонентів з відповідною заявою.

Вартість послуги

Послуга «Батьківський контроль» безкоштовна, плата за її використання не стягується.
Оплата за використання інтернет-трафіку нараховується відповідно до тарифного плану, на умовах якого Ви обслуговуєтеся.

Обмеження використання

Із 09.02.2011 «Батьківський контроль» запускається в тестовому режимі для абонентів передплаченого зв’язку. Для використання тестової версії послуги, на телефоні мають бути встановлені такі точки доступу: (APN): wap.djuice.com.uawap.ab.kyivstar.net, CSD-WAP, CSD-WEB,http://www.djuice.com.uahttp://www.ab.kyivstar.net, ks, 3g.kyivstar.netxl.kyivstar.net, при використанні технологій EDGE, GPRS і CSD.
Послуга недоступна для контрактних абонентів і автоматично відключається при переході на контракт.
Активована послуга «Батьківський контроль» блокує доступ до інтернету, якщо при цьому запущені програми, що не використовують http-протокол (наприклад, «Opera Mini», ICQ, bittorrent і так далі).

Перелік доступних сторінок при активованій послузі «Батьківський контроль»

Для точок доступу http://www.djuice.com.uahttp://www.ab.kyivstar.net при використанні технологій EDGE, GPRS:
Доступні сторінкиОпис
http://wap.kyivstar.uaКиївстар
http://www.kyivstar.netКиївстар
http://www.kyivstar.com.uaКиївстар
http://kyivstar.netКиївстар
http://wap.djuice.uaДіджус
http://www.djuice.com.uaДіджус
http://wap.music.djuice.uaМузика
http://www.music.djuice.uaМузика
http://wap.dmd.djuice.uaДіджус Мьюзік Драйв
http://www.dmd.djuice.uaДіджус Мьюзік Драйв
Для точок доступу wap.djuice.com.uawap.ab.kyivstar.net, CSD-WAP, CSD-WEB, ks, 3g.kyivstar.net,xl.kyivstar.net, при використанні технологій EDGE, GPRS і CSD:
Доступні сторінкиОпис
http://kyivstar.uaПортали Київстар
http://djuice.uaПортали Київстар
http://music.djuice.uaПортали Київстар
http://online-bezpeka.kyivstar.uaПортали Київстар
http://wap.music.djuice.uaПортали Київстар
http://www.tvidi.ruСпілкування. Розваги: ігри, музика
www.mirbibigona.ruСпілкування. Розваги: ігри, музика
http://www.shaunthesheep.comСпілкування. Розваги: ігри, музика
www.ae-lib.org.ua/lit_child.htmlСпілкування. Розваги: ігри, музика
www.uneznajki.boom.ruСпілкування. Розваги: ігри, музика
www.ladushki.ruДитячі сайти
www.toys-speak.comДитячі сайти
http://lingualeo.ruНавчання
www.Translate.google.comНавчання
http://maps.google.comНавчання
http://www.slovnyk.netНавчання
http://www.4uth.gov.uaНавчання
http://www.onlandia.org.uaРозвиток
http://ukrainaincognita.com/Розвиток
http://www.solnet.eeРозвиток
http://www.nd.ru/DK”Розвиток
http://www.whitewolf.co.uaРозвиток
http://www.murzilka.orgРозвиток
http://www.kazka.in.ua/Розвиток
http://sonyashnik.comТворчість, хобі
http://maluk.in.ua/Творчість, хобі
http://sport.ua/Творчість, хобі

1 коментар:

  1. Полезный перечень сайтов. Еще к списку могу добавить онлайн школу EnglishPapa https://englishpapa.ru/, школа проводит обучение английскому для детей.

    ВідповістиВидалити